Здійснюючи охоронні, попереджувальні та виховні функції сучасне кримінальне право сприяє охороні прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки. Кримінальне право розглядає, що є підставою кримінальної відповідальності, порядок контролю та попередженню злочинності, сприяє зміцненню системи суспільної та особистої безпеки. У зв’язку з цим, послідовне засвоєння системи норм кримінального права сприяє формуванню професійної правосвідомості юристів, засвоєнню студентами навиків в галузі правознавства.

Метою вивчення дисципліни “Кримінальне право України” є засвоєння чинного кримінального законодавства, ознайомлення із науковими працями з кримінального права, а також із загальними положеннями практики застосування законодавства. Дана мета випливає із необхідності набуття знань про те, як на практиці вирішуються складні та спірні питання, які виникають при застосуванні норм кримінального права, а також навиків пошуку недоліків і шляхів їх усунення.

Досягнення визначеної мети є можливим при вирішенні наступних завдань: вивчення та аналіз чинного кримінального законодавства; ознайомлення з науковими працями видатних вчених з кримінального права; вивчення та аналіз судової практики; аналіз недоліків чинного кримінального законодавства та практики його застосування.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є охоронні та регулятивні суспільні відносини, спрямовані на забезпечення реалізації прав і законних інтересів людини, держави і суспільства, змістом яких є взаємокореспондуючі права та обов’язки суб’єктів цих відносин, аналіз кримінально-правових норм, що передбачають відповідальність за конкретні види кримінальних правопорушень, практики їх застосування законодавства, ефективності правозастосовчої діяльності. Зміст Загальної частини кримінального права обумовлено трьома основними поняттями - кримінального закону, кримінального правопорушення і покарання. У ній розкривається завдання кримінального законодавства та його принципи, вказуються на підстави кримінальної відповідальності, визначається дія кримінального закону в часі і в просторі, формується поняття кримінального правопорушення і виділяються категорії кримінальних правопорушень, форми і види вини та інші інститути. Особлива частина кримінального права – це систематизована сукупність кримінально-правових норм, які встановлюють конкретні види кримінальних правопорушень і заходи кримінально-правового впливу, що застосовуються судом за їх вчинення.

Міждисциплінарні зв’язки: базисні – «Конституційне право України», основні – «Кримінальний процес», «Криміналістика», «Кримінологія», «Кримінально-виконавче право», «Адміністративне право», «Міжнародне право» та інші.



Навчальна дисципліна «Кримінальне право зарубіжних країн» призначена для студентів, що навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр».

Якісні зміни українського суспільства, затвердження нових економічних і політичних відносин в Україні, які, багато в чому, були обумовлені обранням руху у напряму вектору європейського розвитку з одного боку та глобалізація сучасного світу, стрімкий розвиток процесів всесвітньої економічної, політичної, соціальної та культурної інтеграції й уніфікації – з іншого, безумовно, свідчать про необхідність дослідження та використання зарубіжного досвіду в переважній більшості сфер суспільного життя. Не є виключенням і кримінально-правові відносини. Відтак, подібні процеси актуалізують низку вкрай важливих питань пов’язаних з переосмисленням місця кримінально-правової системи України серед інших кримінально-правових систем сучасних розвинених зарубіжних країн, які, в свою чергу, здійснювали і продовжують здійснювати значний вплив на існування та розвиток кримінально-правової системи України й інших країн. У зв’язку з поширенням міжнародних зв’язків особливо гостро постають питання, пов’язані з міжнародним співробітництвом щодо протидії транснаціональній організованій злочинності, яке неодмінно вимагає знання основних положень кримінального права зарубіжних країн. І, не дивлячись на те, що кримінальне право будь-якої держави регулює широке коло відносин, які виникають з приводу вчинення особою кримінального правопорушення та призначення покарання, в різних кримінально-правових системах, й досі, не існує єдиного чіткого погляду на те, що потрібно вважати кримінальним правопорушенням та як саме призначати покарання. Разом з тим, що наявність сформованого загального уявлення про стан та розвиток сучасних кримінально-правових систем зарубіжних країн, а також обізнаність стосовно основних інститутів систем Загальної та Особливої частин кримінального права зарубіжних країн є невід’ємними складовими кожного сучасного грамотного, ерудованого та висококваліфікованого правника, як вченого, так і практика, відповідні знання є ключовими задля реформування та удосконалення вітчизняного кримінального законодавства.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є кримінально-правові відносини, які виникають з приводу вчинення особою злочину та призначення покарання в різних кримінально-правових системах.

Курс “Кримінальне право зарубіжних країн” призначений для ознайомлення студентів-юристів із сучасним станом і тенденціями розвитку кримінального права інших держав. 

Метою курсу є вивчення студентами основних принципів і інститутів кримінального права зарубіжних країн, осмислення ними ролі та значення кримінального закону у боротьбі з кримінальними правопорушеннями, вироблення у студентів вмінь застосовувати набуті теоретичні знання для розв'язання конкретних правових ситуацій.



Навчальна дисципліна «Кримінальний процес» є складовою циклу професійної підготовки і є професійно-орієнтовною дисципліною, тому займає провідне місце в професійній підготовці юристів.
Предметом навчальної дисципліни є кримінальне процесуальне законодавство та практика його застосування, а також наука кримінального процесу.
Метою викладання навчальної дисципліни «Кримінальний процес» є набуття студентами як теоретичних знань, так і практичних навичок правильного розуміння та застосування норм кримінального процесуального права України.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Кримінальний процес» є:
а) вивчення та аналіз чинного кримінального процесуального законодавства;
б) ознайомлення із науковими працями з кримінального процесу;
в) вивчення та аналіз правозастосовної практики;
г) аналіз недоліків чинного кримінального процесуального законодавства та виявлення шляхів його удосконалення.
Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні  знати основні питання тем, що передбачені програмою навчальної дисципліни. У результаті вивчення студент повинен вміти:
а) використовувати понятійно-категоріальний апарат науки кримінального процесуального права при аналізі проблемних ситуацій теоретичного та практичного характеру (зокрема ситуації, які недостатньо повно врегульовані нормами кримінального процесуального права);
б) аналізувати положення чинного кримінального процесуального законодавства;
в) складати процесуальні документи;
г) розв’язувати практичні завдання з кримінального процесу.
Навчальна дисципліна «Кримінальний процес» знаходиться у тісному зв’язку з іншими юридичними дисциплінами, перш за все, із загальнотеоретичною юриспруденцією, яка забезпечує її категоріальним апаратом, з конституційним, кримінальним, адміністративним і цивільним правом, оскільки в діяльності органів досудового розслідування і суду досить часто виникають питання, що пов’язані з відшкодуванням завданої кримінальним правопорушенням шкоди, кваліфікацією суспільно небезпечних діянь, забезпеченням конституційних прав і свобод людини, адміністративною відповідальністю тощо.


Навчальна дисципліна сфокусована на вивченні кримінологічних аспектів об`єктивної дійсності, а саме феноменології та етіології кримінальної протиправності (злочинності), суб’єктів кримінальних конфліктів та заходів контролю, стримання та обмеження кримінальної протиправності, зокрема основних видів, які становлять найбільшу загрозу для суспільства на сучасному етапі його розвитку.

Вивчається після засвоєння циклу забезпечення загальнотеоретичних компетентностей та  компетентностей кримінально-правового профілю.

Метою навчальної дисципліни «Кримінологія» є оволодіння основами сучасної кримінологічної науки, методиками прикладних кримінологічних досліджень, спеціальними прийомами аналізу злочинної поведінки, її причин і умов, особистості злочинця, а також системою апробованих методик обмеження і стримання кримінальної активності.